२०७९ असार १४
  • काठमाडौँ

नेपाललाई उपाधिबाट वञ्चित गर्न मलाई रोकियो : अल्मुताइरी

काठमाडौँ । राष्ट्रिय फुटबल टिमका मुख्य प्रशिक्षक अब्दुल्लाह अल्मुताइरीले दक्षिण एसियाली फुटबल फेडेरसन (साफ) ले नियम वि’प’री’त नेपाली फुटबलमाथि अन्याय गरेको बताएका छन् ।

साफ च्याम्पियनसिपको फाइनलमा भारतसँगको खेलमा आफूलाई टचलाइनमा जान नपाउनेगरी प्रतिबन्ध लगाउने साफको निर्णय आफ्नै नियमावली विपरीत रहेको र त्यसले आफूलाई मात्र नभई नेपाली फुटबललाई नै अन्याय गरेको उनको भनाइ छ । साफले प्रतियोगिताको नियमावली मिचेर आफूलाई प्रति’बन्ध गरेको उनको भनाइ छ ।

‘साफले अन्याय गरेको छ । व्यक्तिगत रिसइवीको कारण साफले कारबाही गरेको लाग्छ,’ भर्चुअल प्रेस कन्फरेन्समा उनले भने, ‘साफले आफ्नो नियमलाई पालना गरेन । मलाई कारबाही गर्न नियम परिवर्तन गर्‍यो । यो मलाई नभएर नेपाली फुटबलमाथिको का’र’बा’ही हो ।’

प्रशिक्षक अल्मुताइरीले नेपाललाई उपाधि जित्नबाट वञ्चित गर्न यसो गरिएको समेत आरोप लगाए । ‘मलाई लाग्छ उनीहरू नेपालले जितेको हेर्न चाहँदैनन् र यो समस्या सिर्जना गरेका हुन्’ उनले भनेका छन्, ‘ यो मलाई ब्यक्तिगत रुपमा नभएर नेपालको मूख्य प्रशिक्षकलाई गरिएको कारबाही हो । जुन साफकै कानून वि’पि’र’त छ ।’

उनले नेपालले उपाधि जित्नका लागि खेल्ने पनि बताएका छन् ।प्रशिक्षक अल्मुताइरीले आफ्नो अधिकार र प्रति’बन्धवि’रुद्ध फिफा, एएफसी र साफमा अपिल गर्ने अल्मुताइरीको भनाइ छ ।प्रशिक्षक अल्मुताइरीले लिग चरणमा श्रीलङ्का र बंगलादेश वि’रुद्ध पहेँलो कार्ड पाएका थिए ।

जसको कारण देखाउँदै साफले फाइनलमा उनलाई ‘डगआउट’ मा बस्न नपाउने पत्र दिएको थियो । जसअनुसार अल्मुताइरीले फाइनल खेलमा टच लाइनमा जान पाउने छैनन् ।साफको नियमावलीमा भने फरक खेलमा पहेँलो कार्ड पाएका खेलाडीलाई मात्र प्रति’बन्ध लाग्ने उल्लेख गरिएको छ ।

२०७८ आश्विन ३१, आईतवार ००:१९ 1 Minute 123 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

ताजा समाचार