२०७९ असार १५
  • काठमाडौँ

यी अभागी आमा जस्ले दशैको मुखमा आफ्ना २ छोरीलाई गु`माईन

काठमाडौ । दुर्घ`टनामा ज्यान गु`माएका २४ वर्षीया सुजा चौधरी बिएससी नर्सिङ चौथो वर्षमा अध्यनरत थिइन्। उनकी बहिनी २० वर्षीया लिजा पनि कान्तिपुर डेन्टल कलेजमा बिडिएस पढ्दै थिइन्। घान्द्रुक दुर्घ`टनामा उनीहरू दिदीबहिनी नै परे।

आमा पार्वती र बुबा बाबुरामका सन्तान यी दुई छोरी मात्र हुन्। दुर्घ`टना भएको खबर पाउनासाथ उनीहरू हेलिकप्टर चार्टर गरेर पोखरा झरे। दुर्घ`टनामा दुवै छोरी गु`मा`एको आमा पार्वतीलाई थाहा थिएन। छोरी दुर्घ`टनामा परेको खबरले मात्रै पनि उनी आत्तिएकी थिइन्। अस्पतालको आक`स्मिक कक्षअगाडि अ`सह्य पी`डा पो`खिरहेकी थिइन्।

होनाहा`र दुई छोरीले कोख रि`त्तो बनाएर गएपछि बाबुराम र पार्वतीले अस्प्तालमा आफुलाई सम्हा`ल्न सकेनन् । २४ वर्षीया सुजा र २० वर्षीया लिजाका बुबाआमा बाबुराम र पार्वती चौधरी हुन् । दिल्लीमा एक महिना बसेर असोज १९ मा पार्वती काठमाडौं फर्किएकी थिइन्। उनलाई क्या न्स र देखिएपछि छोरीहरूले निकै भरो`सा दिन्थे । पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पतालमा राखिएको दुई छोरीको श`व देखेपछि बाबुरामले श्रीमतीलाई सम्झाउन सकेनन्। पार्वती अचेत जस्तै भइन्।

‘दुईवटै छोरी जन्मिँदा मेरो को`ख दु`खेन,’ अस्पताल परिसरमा चि च्या उँदै उनले भनिन्, ‘अहिले मेरो शरीर सबै छि या छि या भएको छ।’ दुई छोरीले नै बुबा र आमालाई झ ग डा नगर्न प्रतिज्ञा गर्न भन्थे। पार्वतीले मान्ने थिइनन्। बरु झ ग डा गरेन भने घर चल्दैन भन्थिन्। उनले नयाँ फोन किन्दिन छोरीसँग गरेको वाचा सम्झिइन। भनिन्, ‘आऊ छोरी अब म प्र`मिस गर्छु, बुबासँग कहिल्यै डि स्क स गर्दिनँ।’

‘जन्माउँदा मेरो को`ख दु`खेन, हाँसीहाँसी दुवै छोरी जन्मा`एकी थिएँ,’ पार्वती एक्लै बर्बरा`उँदै थिइन्, ‘आज मेरो शरीर भ’तभ’ती पोलेको छ। मेरी डाक्टर छोरी, आऊ छोरी म तिम्रो हात चुम्छु।’ पार्वती क्या`न्सर रो`गी छिन्। उनको उपचारमा पनि नर्सिङ पढ्दै गरेकी छोरी सुजा खटि`एकी थिइन्।

पार्वतीको घर चितवनको सौ`राहा हो। तर लामो समयदेखि काठमाडौं बस्न थालेकी थिइन्। उनीहरू कपडाको व्यापार गर्छन्। व्यापार क्रममा एक महिनाअघि भारत गएका थिए। नेपाल फर्केको जम्मा दुई साता भएको रहेछ।

‘म नेपाल आउँदा वेलकम ममी भनेका थियौ। सपिङ गर्दिनू, हामी घुम्न जान्छौं भनेका थियौ। सपिङ गरिदिएँ, आज तिमी कहाँ छौ छोरी,’ बेहो`सीमै पार्वतीले भनिन्। आमा पार्वतीले श्रीमान बाबुरामलाई बारम्बार गु`नासो गरिरहेकी थिइन्। छोरीहरूसँग घुम्न जान पार्वतीले आग्रह गरेकी रहिछन्। उनले श्रीमानलाई भनिन्, ‘मैले भनेथेँ नि तपाईंलाई, छोरीहरूको गार्जि`यन, सँगै जानु भनेर…।’

सोमवार कास्कीको पर्यटकीय गाउँ घान्द्रुक गइरहेको जीप मोदी खोलामा ख`सेर दुर्घ`टना हुँदा ८ जनाले ज्या न गु माए। उनीहरु सबैजसो काठमाडौंका रहेको पुष्टि भएको छ। उनीहरु सबै दसैं बि,दामा घान्द्रुक घुम्न जाँदै थिए। एकै टोल र अधिकांश संगै पढ्ने साथीहरु थिए ।

कास्कीका प्रमुख जिल्ला अधिकारी जयनारायण आचार्य र प्रहरी प्रमुख एसपी रमेश थापा घ`टनास्थल पुगेर मृ`तकहरुको पो`स्ट`मार्टमका लागि पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पताल पोखरा पठाएका छन्। दु`र्घ`टनामा घा`इते २० वर्षीया देविका घिसिङलाई उपचारका लागि पोखरा पठाइएको छ। उनी भीरमा अ`ड्कि`एर बाँचेकी हुन्। उनको नाक र बायाँ हातमा चो`ट छ। उनी काठमाडौं ३ गों`गबुकी बासिन्दा हुन्।

२०७८ आश्विन २६, मंगलवार १४:१६ 0 Minutes 143 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

ताजा समाचार