२०७९ असार १४
  • काठमाडौँ

दुबईमा सुन लिन हिँडेका पुरुष विमानस्थलबाट डलरसहित प’क्राउ

काठमाडौ / दुबई घुम्ने र फर्किँदा सुन लिएर आउने भनेर हिँडेका एक पुरुषलाई प्रहरीले त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलबाट प’क्रा’उ गरेको छ ।

गोरखाको गोरखा नगरपालिका–२ घर भएका ४२ वर्षीय सीताराम विकलाई १३ हजार अमेरिकी डलरसहित प’क्राउ गरिएको विमानस्थल सुर’क्षा कार्यालयका एसएसपी राजेशनाथ बास्तोलाले बताए ।

नेपाली रुपैयाँ करिब १५ लाख ३५ हजार बराबरको अमेरिकी डलर बोकेर पर्यटक भिसामा उनी एक साताका लागि दुबई हिँडेका थिए । एक सातापछि फर्किँदा सुनका बाला लिएर आउने गरी सीताराम दुबई जान लागेको प्रहरीको अ’नु’स’न्धानबाट थाहा भएको छ ।

विदेश जाँदा १५ सयभन्दा बढी डलर लैजान पाइँदैन । तर, सुन त’स्क’री गर्नेहरुले नेपालबाट भरियालाई लैजाने र सुन बोकाएर पठाउने गर्छन् । सुनको काम गर्नेहरुले सीताराम जस्ता व्यक्तिहरुको समूह बनाएर त’स्क’री चलाउने गरेको अ’नु’सन्धानमा सं’लग्न एक प्रहरी अधिकृतले बताए ।

दुबईमा एक साता घुम्ने र आउने जाने खर्च सुनको काम गर्नेहरुले गरिदिने हुँदा सीतारामजस्ता व्यक्तिहरु लोभिने गरेका छन् । खाडी मुलुक घुमेर फर्किने लोभमा जानेहरू धेरैलाई कुन देश जाने र कहिले फर्किने भन्ने पनि थाहा नहुने गरेको पाइएको छ ।

विमानस्थलमा कार्यरत एकजना प्रहरी अधिकृतले भने– ‘समूहको ना’इकेले जे भन्यो त्यहि गर्नेहरु धेरै भेटिएका छन्, उनीहरु अ’धि’कांश सुनका बाला बोक्ने भरियाका रुपमा प्रयोग हुने गरेको पाइन्छ ।’

२०७८ आश्विन ७, बिहीबार ०३:२२ 0 Minutes 137 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

ताजा समाचार