२०७९ श्रावण ३१
  • काठमाडौँ

धर्मशास्त्रका अनुसार यी ८ कामले रोक्न सक्छ तपाईंको प्रगति

काठमाडौं । हरेक व्यक्ति आनन्दित जीवन बिताउन चाहन्छ । हिन्दू धर्मशास्त्रका अनुसार, राम्रो र सुखी जीवन जीउन केही नियमहरु पालना गर्नु आवश्यक हुन्छ ।पुराणमा यो स्पष्ट रूपमा वर्णन गरिएको छ कि पुरुष र महिला दुबैलाई जीवनमा सुख र शान्तिको लागि मार्गनिर्देशनको अनुसरण धेरै महत्त्वपूर्ण हुन्छ ।

एक व्यक्ति धनी होस् वा गरिब, यदि उसले यी नियमहरू पालन गर्दैन भने, तब उसले आफ्नो जीवनमा समस्याहरूको सामना गर्नुपर्दछ ।हिन्दू क्यालेन्डरका अनुसार पुरुषहरूले अमावस्या, पूर्णिमा, चतुर्दशी र अष्टमीमा सबै महिनामा तेल मालिश र मांसाहारी खाना खानु हुँदैन । यस्तो गर्नाले व्यक्तिको जीवनमा सबै खुशी र शान्ति सुरु हुन्छ ।

यस्तो अवस्थामा पुरुषले कुनै पनि विदेशी महिलालाई हेर्नु हुँदैन । यसले तिनीहरूलाई पतन गराउन सक्छ ।यदि तपाईं जहिले पनि धनवान हुन चाहनुहुन्छ भने, आफ्नो खुट्टा राम्रोसंग सफा गरेपछि मात्रै घर भित्र प्रवेश गर्नुहोस् । यस्तो गर्नाले लक्ष्मी देवी तपाईंको घरमा बस्छिन् र घरमा खुशी र शान्तिको वास रहन्छ ।

मूर्तिहरू, तस्विर, बत्तीहरू, शिवलिङ्ग, सुन, शंख र धागो आदि देवीदेवताहरू कहिले पनि भुइँमा राख्नु हुँदैन । यदि तपाईं तिनीहरूलाई भुइँमा राख्न आवश्यक ठान्नुहुन्छ भने सधैं जमीनमा कपडा राख्नुहोस् ।

दिनको समय वा सूर्यास्तको समय उपासनाका लागि लाभदायक हुन्छ । यो भनिन्छ कि पुरुष र महिलाले यस अवधिमा शारीरिक सम्बन्ध राख्नु हुँदैन । यो समयमा सम्बन्ध राख्दा लक्ष्मी देवी रिसाउन सक्ने खत्तरा हुन्छ ।

धर्मशास्त्रका अनुसार व्यक्तिले जेठो व्यक्तिको अपमान गर्नु हुँदैन । आमाबाबु, शिक्षक, महिला र वृद्धवृद्धारूको अपमान गर्छन उनीहरुले लाभ पाउन सक्दैनन् ।

आफु भन्दा ठुला मान्यवरहरुको अपमान गर्नेसँग कुबेर, धनका देवता रिसाउन सक्छन् । यसले आर्थिक समस्याहरूको सामना गर्नुपर्ने हुनसक्छ ।

ति मानिसहरु जसको सोच नकारात्मक छ वा उनीहरु सफाईको ख्याल राख्दैनन्, उनीहरुले पनि लाभ लिन सक्दैनन् ।तपाईं त्यस्ता व्यक्तिहरूबाट टाढा रहनुपर्छ । त्यस्ता व्यक्तिहरूले तपाईंको वरपरको वातावरणलाई नकारात्मक बनाउँदछन् र तपाईंलाई विनाशमा लैजान्छन् ।यो विश्वास गरिन्छ कि तामाको भाँडाहरू आइतवार प्रयोग गर्नु हुँदैन । यसो गर्नाले भगवान सूर्यदेव रिसाउन सक्नुहुन्छ ।

२०७८ भाद्र १८, शुक्रबार ०३:३७ 0 Minutes 238 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।