२०७९ भाद्र १
  • काठमाडौँ

के ‘लिं; गको आकारले महिलाको ‘याै’, न स’न्तुष्टिमा फरक पार्छ ?

मानिसहरू धेरै भन्दा धेरै यौ७ न स’न्तुष्टि कसरी पाउन सकिन्छ भन्ने कुराको चासो राख्ने गर्छन्। कतिले त यौ७ न स’ न्तुष्टि पाउने नाममा लिं७ गको आ’ कार बढाउनुपर्छ भन्ने ठान्छन्। यौ७ न स्वा’ स्थ्यसम्बन्धी विज्ञा’पनको आधारमा लिं७ गको आ’कार बढाउन औष’ धि समेत प्रयोग गर्छन्।

यौ७ नविद् रुसेल आइसम्यान्सले १८ देखि २५ वर्षका महिलाहरूमा लिं७ गको लम्बाइ र चौडाइले यौ७ न स’ न्तुष्टिमा कस्तो प्रभाव पार्छ भन्ने कुराको अनुसन्धान गरेको थियो। उनीहरूले यौ७ ’न आन’ न्दमा लिं७ गको आ७ कारले कुनै प्रभाव नपार्ने बताएका थिए।

लिं७ ग जत्रो भए पनि यो७ नी को क्लिटोरिसमा घर्षण हुँदा महिलाले यौ७ न आन’ न्द पाउँछन्।

अझ अश्व७ लिल फिल्ममा जस्तै पुरुषको लिं७ ग मो’ टो र ला’ मो हुनुपर्छ भन्ने धारणा बनाउँछन् उनीहरू। अमेरिकाको गरिएको एक अनुसन्धान अनुसार पुरुषको उ७’त्तेजित नभएको लिं७ को लम्बाइ ३.४ देखि ३.७ इन्च र उत्ते७ जित लिं७गको लम्बाइ ५.१ देखि ५.७ इन्च हुन सक्ने जनाएको छ।

लिं७ गको ल’ म्बाइ र मोटाइ भनेको शा रीरिक कुरामात्र हो तर यौ७ न स’ न्तुष्टि भनेको मान’ सिक र भाव’ नात्मक कुरा हो।

यौ७ न स’ न्तुष्टि लिं७ गको आका’ रभन्दा पुरुष महिलाबीचको प्रेममय क्रि७ डामा भर पर्छ। बजारमा लिं७ ग बढाउने नाममा धेरै किसिमका साधन पाइन्छन्। तीमध्ये पम्पहरू बढी प्रचलित छन्। तर, पम्प प्रयोग गर्दा सा’वधानी अपनाउनुपर्छ। नत्र यसले लिं७ गलाई चो’ट पुर्‍याउनसक्छ।

लिं७ गको आ ’कार ठूलो हुँदा महिलालाई स’मस्या हुन सक्छ। ठूलो लिं७ ग यो७ नीभित्र ब’ लपूर्वक छि ’राउँदा यो७ नीमा चो’ट पनि पुग्न सक्छ। ला’मो लिं७ ग महिलाको यो७ नीको भित्रसम्म पुग्ने र अझ ब’लपूर्वक स७ म्भोग गर्दा महिलालाई पी७ डा हुनुका साथै र’ क्तस्राव पनि हुन सक्छ।

त्यसैले ठू’ लो र मो’ टो लिं७ गले महिलालाई च’ रम यौ७ न आनन्द दिन्छ भन्नु ग’ लत हो। लिं७ ’गको लम्बाइ र मोटाइ भनेको शारीरिक कुरामात्र हो तर यौ७ न स’ न्तुष्टि भनेको मान ’सिक र भाव’नात्मक कुरा हो।

महिलाको सुन्दर जिउडालले मात्र पुरुषलाई यौ७ न आनन्द दिन सक्दैन। न पुरुषको बलिष्ठ शरीरले नै महिलालाई स’न्तुष्ट पार्न सक्छ। स७ म्भोग एक कला हो। स’ म्भोगअघि प्रा’क्क्रीडालाई धेरै समय दिनुपर्छ। ह’ तार-ह’ तार आफ्नो आकांक्षा तृ’ प्त गर्नुलाई स७ म्भोग भनिँदैन, जुन एकतर्फी हुन्छ।

न्युओर्क राज्य विश्वविद्यालयले गरेको पछिल्लो अनुसन्धानमा वी७ र्यमा महिलाको शा रीरिक र मान’ सिक मनोभावमा सकारात्मक परिवर्तन ल्याइदिने गुण भएको उल्लेख छ । रिपोर्टमा वी७ र्यले यौ७ नेच्छामा कमी आएकाहरुलाई पनि मद्दत गर्ने र यौ७ न इच्छा बढाइदिने उल्लेख छ ।

लामो समय स७ म्भोग नगरेका महिलाहरु एकपटक स७ म्भोग गरिसकेपछि फेरि चाँडै चाहना राख्ने हुनु पनि यसैको कारण भएको बताइन्छ ।

२०७८ भाद्र १४, सोमबार १२:५७ 1 Minute 156 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।