२०७९ असार १८
  • काठमाडौँ

चौकी कब्जा गर्दा बोरामा भरेर राखेको ३ अर्ब रुपैयाँ भेट्टाए तालिवान सेना ले !

काठमाडौं। अफगानिस्तानको ८५ प्रतिशत क्षेत्रमा कब्जा गरिसकेको तालिबानले दिनदिनै अफगानिस्तानमा आफ्नो पकड बलियो बनाउँदै गइरहेको छ ।

तालिबानी ल’डाकुहरु दिनदिनै अफगानिस्तानी सेनाको चौकीमा क’ब्जा गरिरहेका छन् । पाकिस्तानको सीमा नजिकैको एक चौकी क’ब्जा गर्ने क्रममा भने तालिबानको भाग्य खुलेको छ । यहाँ तालिबानीले बोरामा भरेर राखिएको ३ अर्ब पाकिस्तानी रुपैयाँ फेला पारेका छन् ।

पाकिस्तानी रुपैयाँ नेपाली रुपैयाँभन्दा सस्तो छ । पाकिस्तानी १ रुपैयाँ बराबर नेपाली ७५ पैसा हुन्छ । यस हिसाबले तालिबानीले भेटेको रकम नेपाली रुपैयाँमा २ अर्ब २५ करोड रुपैयाँ हुन्छ । पाकिस्तानी मिडिया जियो न्युजका अनुसार तालिबानका प्रवक्त जबीउल्लाह मुजाहिदले वक्तव्य जारी गरेर पैसा भेटिएको कुराको पुष्टि गरेका छन् ।

घ’ट’ना कान्दाहार जिल्लाको बोल्दाकमा पाकिस्तान–अफगानिस्तान सीमामा बनेको एक चेकपोस्टको हो । जियो न्युजका अनुसार तालिबानीहरु आइरहेको देखेपछि अफगानिस्तानको सेना चेकपोस्ट छोडेर भागेको थियो ।

चौकी क’ब्जा गरेपछि तालिबानी ल’डाकुले सबैभन्दा पहिले अफगानिस्तानको झण्डा हटाएर आफ्नो झण्डा लगाएका थिए । यो चौकीलाई रणनीतिक हिसाबले निकै महत्वपूर्ण मानिन्छ किनकि यो दुई देशको सीमामा छ ।

पाकिस्तानी सेनाले पनि चौकीमा तालिबानको कब्जा भएको पुष्टि गरेको छ । अफगानिस्तानको रक्षा मन्त्रालयले पनि यो घटनाबारे बयान जारी गरेको छ । मन्त्रालयले यस मामिलामा निरीक्षण गरिरहेको बताएको छ । जियो न्यूजका अनुसार यो पैसा तस्करहरुसँग लिइएको पैसा हो । यो रुटमा कुनै पनि तस्कर समातिए अफगानिस्तानको सेनाले उसँग घुस लिन्थे ।

DC nepal बाट

२०७८ श्रावण ६, बुधबार ०४:२३ 1 Minute 121 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।