२०७९ असार १८
  • काठमाडौँ

कुवेतमा प्रदर्शन गर्ने विदेशी कामदारलाई फेरि फर्किन नपाउने गरी डिपोर्ट गरिने !

काठमाडौं – भारतीय जनता पार्टीकी पूर्व प्रवक्ताले पैगम्बर मोहम्मदमाथि गरेको टिप्पणीबाट सुरु भएको यो विवाद भारतलगायत धेरै देशमा फैलिएको छ । पैगम्बरमाथि गरेको टिप्पणीको विरोधमा कुवेतमा प्रदर्शन भएको छ । जसमा त्यहाँको सरकारले कडा अडान लिएको छ ।

कुवेतको फहिल क्षेत्रमा केही आप्रवासीले नुपुर शर्माको बयानको विरोधमा नाराबाजी गरेपछि कुवेत सरकारले उनीहरूलाई पक्राउ गर्न निर्देशन दिएको छ ।

स्रोतका अनुसार विरोध गर्नेहरूलाई कुवेतबाट देश निकाला गरिने छ। किनभने उनीहरूले देशको नियम र कानुनको उल्लंघन गरेका छन्। वास्तवमा, कुवेतको कानून अनुसार, देशमा आप्रवासीहरूले धर्ना वा प्रदर्शनमा भाग लिन वा आयोजना गर्न गैरकानूनी छ।

घटनाको भिडियो सार्वजनिक भएपछि कुवेतका सरकारी अधिकारीहरूले आप्रवासीलाई पक्राउ गर्ने प्रक्रिया पूरा गरिरहेका छन् । देशको डिपोर्टेशन सेन्टरले सबै विदेशीलाई देश निकाला गर्ने काम गरिरहेको छ । कुवेतमा सबै आप्रवासीहरूलाई पुन: प्रवेशमा पनि प्रतिबन्ध लगाइनेछ।

सरकारले कुवेतमा रहेका सबै प्रवासीले कुवेतको कानुनको सम्मान गर्नुपर्ने र कुनै पनि प्रकारको प्रदर्शनमा भाग लिन नहुने बताएको छ ।

भारतीय जनता पार्टीका प्रवक्ता नुपुर शर्माले एक टिभी बहसका क्रममा पैगम्बर मोहम्मदमाथि आपत्तिजनक टिप्पणी गरेपछि सबै मुस्लिम देशबाट यसको विरुद्धमा कडा प्रतिक्रिया आएको थियो ।

कुवेतको विदेश मन्त्रालयले भारतीय राजदूत सिबी जर्जलाई बोलाएर आधिकारिक विरोध पत्र बुझाएको छ। तर, भाजपाले नुपुर शर्मालाई पार्टीको प्राथमिक सदस्यताबाट निलम्बन गरेपछि कुवेतले पनि स्वागत गरेको थियो ।

वास्तवमा बीजेपीकी पूर्व प्रवक्ता नुपुर शर्माले एक टिभी बहसका क्रममा पैगम्बर मोहम्मदमाथि विवादास्पद टिप्पणी गरेकी थिइन् । भारत बाहेक धेरै मुस्लिम देशहरूले पनि यसको विरोध गरेका थिए। पछि भारतीय जनता पार्टीले उनलाई ६ वर्षका लागि पदबाट निलम्बन गरेको थियो । उनको बयानको विरोधमा भारतका धेरै राज्यमा लगातार प्रदर्शन भइरहेका छन् ।

२०७९ जेष्ठ ३०, सोमबार ११:०७ 0 Minutes 127 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।