२०७९ जेष्ठ ५
  • काठमाडौँ

आफ्नै बिहेमा ३ लाखको पैसाको माला लगाएर टिक’टक’मा भा’ईरल भएका दुलाह र दुलही,अ’न्तर्बाता’मै बने रो’मान्टिक (भिडियो सहित)

काठमाडौं – छोरिले आफ्नो घर छो’डेर परायाको घर जाने प्रचलन परापुर्व कालदेखिनै चलायमान प्रथा हो जसलाई बिवाह नामकरण गरियो र जुन तपाईं हाम्रो घर गाउमा च’ लिनेरहेको छ ।

छोरी मान्छे भएपछि अरुको घर जानैपर्ने अव’धार’णा सहि त यो अनन्तकालसम्म निरन्तर रहने र सो रहेमात्रै भा’विपु स्ताहरु’ले आफ्नो ठाउँ पाउने कुरो सत्य हो । सामाजिक सं जालमा हामिले चेलिले आफ्नो घर छो’डेर सो घरलाई माइ ति ब’नाउदैग’र्दा बिदाईको बेला ।

धेरै चेलिहरु भावुक भएको नै पाउछौ ।किन मन नदुखोस् जुन घर आफ्नोे थियो अब त्यो माइति भयो ,मान्छे उहीँ छ न् तर सम्बन्ध फरक भयो ।त्यस्तै कुनै बेहुलि भने बि’दाई को बेला नाच्दै ,गाउदै ,रमाउदै गएको पनि हामीले सामा जिक सं’जालमै देखेका छौ ।

आजको यश शृङ्खलामा हामी मगर समुदायमा बिवाहमा बेहुला बेहुलालाई पैशाकाे माला लगाउने परम्परा जुन परा पुर्वकाल देखि नै चलायमान छ त्यहि अनुरुप लाखौं पर्ने मा ला लगाएको देख्न सकिन्छ । र उक्त भिडियो अहिले टिक टकमा भा’इरल छ ।

भिडियो हेर्नुस –

२०७८ चैत्र १७, बिहीबार २०:२३ 0 Minutes 301 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

ताजा समाचार