२०७९ आश्विन २१
  • काठमाडौँ

राम चरणको फिल्मी परिवार – बाबु अनुभवी अभिनेता, भाई लोकप्रिय स्टार । को हुन् अल्लु अर्जुन ?

काठमान्डौ :

दक्षिणका सुरस्टार राम चरण तेजा एक भारतीय चलचित्र अभिनेता तथा तेलुगु चलचित्रका चर्चित नाम हुन्। हालै उनको धेरै चर्चा फिल्म आर आर आर रिलिज भएको छ । चलचित्र आउने वित्तिकै बक्स अफिसमा हिट भएको छ ।

राम चरणले तेलगुका साथै हिन्दी फिल्ममा पनि काम गरेका छन्। तर उनले हिन्दी सिनेमामा आफ्नो स्थान बनाउन सकेनन्। राम चरण तेजाको जन्म सन् १९८५ मा तमिलनाडुमा भएको थियो र आज उनले आफ्नो ३७ औं जन्मदिन मनाइरहेका छन्।

उनले सन् २००७ मा चिरुथा चलचित्रबाट आफ्नो करियरको सुरुवात गरेका थिए । हजुरबुवादेखि आफन्तसम्म सबैको फिल्मको पृष्ठभूमि छ । त्यसैले आज राम चरणको फिल्मी परिवारको बारेमा बताउदैछौ ।

अल्लु रामलिंगा :

अल्लु रामलिंग राम चरण तेजाका हजुर बुवा हुन् । उनी तमिल र तेलुगु फिल्ममा कमेडियनहरू खेल्ने गर्थे र उनी स्वतन्त्रता सेनानी पनि भएका छन्। अल्लु रामलिंगाले आफ्नो जीवनमा १००० भन्दा बढी तोलिवुड चलचित्रहरूमा काम गरे। अल्लुले सन् १९५३ मा पुट्टीलु नामक चलचित्रबाट आफ्नो फिल्मी करियरको सुरुवात गरेका थिए र उनको अन्तिम फिल्म ‘जय’ थियो। उनको डेमिनुभन्दा एक वर्ष अगाडि नै यो फिल्म रिलिज भएको थियो।

लामो जीवित

चिरञ्जीवी तोलिवुडका चर्चित अभिनेता तथा राम चरण तेजाका पिता हुन् । चिरञ्जीवी दक्षिणमा भगवानको जस्तै पुजा गर्ने अभिनेता हुन् । बाबु यति ठूलो सुपरस्टार हुँदा छोरा फिल्मी दुनियाँमा आउनु पर्यो । चिरञ्जीवीको फिल्म रिलिज भएपछि फ्यानहरु उनीप्रति पागल हुने गर्थे । तर, अहिले चिरञ्जीवी ले फिल्म जगत छाडेर राजनीतितिर लागेका छन् ।

नगेन्द्र बाबु

नगेन्द्र बाबू एक तेलुगु चलचित्र अभिनेता तथा निर्माता हुन्। राम चरण तेजा सम्बन्धमा नगेन्द्र बाबुका भतिजा देखिन्छन् । नगेन्द्र बाबूले मुख्यतः तेलुगु फिल्ममा खलनायक र समर्थन गर्ने भूमिकामा काम गरेका छन्। नगेन्द्र बाबूले १४३, अन्जी, श्री रामदास र चाँदमा जस्ता चलचित्रमा पनि अभिनय गरेका छन् । उनले आफ्ना दाजुभाइ चिरञ्जीवी र पवनसँग पनि थुप्रै फिल्म निर्माण गरेका छन् ।

हावा कल्याण

साउथ फिल्मका सुपरस्टार पवन कल्याण चिरञ्जीवीका कान्छा भाइ र राम चरन तेजाका मामा हुन् । पवन साउथ फिल्म उद्योगका स्टार हुन् । उनी फिल्ममा पनि चर्चित बनेका छन् । साथै उनले राजनीतिमा पनि आफ्नो नाम कमाएका छन् । पवनले सन् १९९७ मा तेलुगु चलचित्र ‘गोकुलम्लो सीता’ सँग आफ्नो Tollywood को शुरुवात गरेका थिए। यसपछि उनले ‘बद्री’, ‘जोनी’ र ‘गबर सिंह’ जस्ता महान फिल्म दिए ।

अल्लु अर्जुन

अल्लु अर्जुन एक भारतीय चलचित्र अभिनेता हुन्। उनले तेलुगु चलचित्रहरूका लागि काम गर्दछन्। अल्लु अर्जुन राम चरणका मामाका छोरा हुन् । अल्लु अर्जुन तेलुगु चलचित्र उद्योगमा आफ्नो प्रदर्शनका लागि प्रसिद्ध छन्। हालै रिलिज भएको अल्लु फिल्म ‘पुष्पा’को क्रेज अझै जनताको टाउकोबाट फुत्किन सकेको छैन।

वरुण तेज :

वरुण तेज तेलगु चलचित्र अभिनेता तथा निर्माता नगेन्द्र बाबू र राम चरणका आफन्तका छोरा हुन् । वरुण तेजको पहिलो डेब्यु फिल्म ‘मुकुन्दे’ २०१४ मा भएको थियो । उनले वरुणको विपरीत पुजा हेग्डेको अभिनय गरेका थिए । वरुणको करिअरको सुरुवातमा उनको फिल्मले खासै काम गरेन । तर, सन् २०१७ मा उनको फिल्म ‘फिदा’ ले बक्स अफिसमा स्प्ल्यास बनायो । एसेन्जी

२०७८ चैत्र १५, मंगलवार ०७:५९ 1 Minute 160 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।