२०७९ श्रावण ३१
  • काठमाडौँ

राष्ट्रपति भण्डारीले गरिन् मेलम्ची खानेपानी वितरणको उ’द्घाटन

“राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले काठमाडाैं उपत्यकामा वितरण ग’रिने मेलम्ची खानेपानी वितरण कार्यक्रमको उ’द्घाटन गरेकी छन् ।भृकुटीमण्डपमा निर्माण गरिएको ढुंगेधारा खोलेर राष्ट्रपति भण्डारीले शुक्रबार मेलम्ची खानेपानी आयोजनाको औ’पचारिक उद्घाटन गरेकी     हुन् ।

“शुक्रबारबाटै काठमाडौं उपत्यका खानेपानी लिमिटेडले बालाजु पोखरीमा मेलम्चीको पानी हालेर पानी वितरण सुरु गरेको छ । बालाजु पोखरीमा    बिहीबारदेखि पानी पठाउन थालिएका मा शुक्रबार बिहान ५ बजेदेखि वितरण थालिए को लिमिटेडले जनाएको हो ।

“शुक्रबारदेखि नयाँबजार, सोह्रखुट्टेलगायतका स्थानमा पनि मेलम्चीको पानी वित’रण हुने लिमिटेडका प्रमुख कार्यकारी अ’धिकृत मिलन शा’क्यले बताए । अब उपत्यकामा रहेका पोखरीमध्ये बाँसबारीस्थित पोखरी    मा मात्रै पानी पठाउन बाँकी छ ।

“उनले भने, ‘केही समयभित्रै त्यहाँ पनि पठाउन सकि नेछ ।’लिमिटेडले पहिलो चर’णमा दैनि””क चार करोड लिटर ल्याइएकामा अहिले दैनिक साढे आठ क’रोड लिटर आइ रहेको शाक्यले बताएका छन् ।

“उनका अनुसार महाराजगञ्ज पोखरीमा बिहीबारदेखि   नै पानी पठाउन थालिएको हो ।यही चैत १५ गतेदेखि उ’पत्यकामा मेलम्चीको पानी वि’तरण सुरु गरिएको हो ।

“पहिलो चरणमा पुरानो महाङ्काल, मीनभवन, अनाम नगर र खुमलटार क्षेत्रमा पानी वितरण सुरु गरिएको थि  यो । एउटा प्रशोधन केन्द्र मात्रै परीक्षण भएकाले त्यसको क्षमता अनुसार पहिलो चर’णमा साढे आठ करोड लिटरसम्म पानी आ’उनेछ ।

“अर्काे प्रशोधन केन्द्रको परीक्षण गरेपछि थप साढे आठ करोड लिटर पनि ल्याउन सकिने उनले बताए । दुवै प्रशो धन केन्द्रमा दैनिक साढे आठ/साढे आठ करोड लिटर गरेर क्षमता अनुसार दैनिक १७ करोड लिटर पानी उपत्यका मा वितरण गर्न सकिनेछ ।

“मेलम्ची खानेपानी आयोजनाले गत महिना पानी परी क्षणका लागि सुरुङमा पठाएको थियो । त्यसको दुई साता पछि पानी सुन्दरी जलसम्म आइपुगेको थियो । पछिल्लो समय मा चिनियाँ निर्माण कम्पनी सिनो हाइड्रोले आयोज नाको बाँकी काम सम्पन्न गरेको हो ।

“राष्ट्रिय गौरवको आयोजना निर्माण सम्पन्न भएर काठ माडौँ उपत्यकामा पानी वितरण थालिएसँगै उपत्यकावा सीले दैनिक पानी पाउन थालेका छन् । कान्तिपुर बाट

२०७७ चैत्र २०, शुक्रबार १३:०९ 0 Minutes 248 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।