२०७९ आश्विन १४
  • काठमाडौँ

तालि र गाली दुवै पाएपछी दुर्गेश थापाले खोले सबै कुरा, लेखे यति लामो स्टाटस !

काठमाडौं । गायक तथा मोडल दुर्गेश थापाले अभिनेता पल शाह प्रकरणबारे नयाँ जानकारी दिएका छन्। उनले फेसबुकमा लामो स्टाटस लेख्दै बालिकालाई बहिनी सम्झिएर सहयोग गरेको बताएका छन्।

उनले गल्ती पल शाहबाट नै भएको औंल्याएका छन्। हाल पल प्रहरीको हिरासतमा छन्। बाल गायिकाले जबर ज’स्ती कर,णीको जाहेरी दिएपछि उनी प क्रा’उ परेका थिए।

यस्तो छ दुर्गेशको स्टाटस : नाबालिग बालिकालाई ललाई फ’काई गरी हेरचाह र ख्याल गरे जस्तो गरेर स्वार्थ पुरा गर्ने काम गरिएको रहेछ । स्वार्थ पुरा भएपछि बेवास्ता गर्न थालियो । निकटको स,म्बन्ध विकट बन्यो । बालिका एकोहोरो भइन् । नजिक ठानेको मान्छेबाट धोका पाएपछि वि’क्षिप्त बनिन् । माया प्रे’मको खोल ओढेर आफू माथि शो’षण भएको स्पष्ट रूपमा महसुस गर्न थालिन् । दिनदिनै उनको मा’नसिक अवस्था कमजोर हुँदै गयो ।

बालिकाले धेरै पटक मु’द्दा हाल्न कोसिस गरिन अरे, हामी सँगको भेटमा पलका म्यानेजरले त्यही बताएका थिए । मु’द्दा हाल्न जाँदा विभिन्न बहाना बनाएर फेरि केश रो’क्न लगाइन्थ्यो रे । फेसबुकमा एउटा कुरा बालिकाले पि’डामा लेखेर हालिन भने अर्को दिन त्यसलाई सफाइ दिन लगाएको सबैले देख्नु भएकै छ । १/२ महिना मिले जस्तो गर्ने फेरि बालिकालाई वास्ता नगर्ने अनि बालिका रुदै हिँड्न पर्ने अवस्था भएछ ।

पी’डाले थिचिएकी बालिकाले म्यानेजरसँग कुरा गरे पनि पल सँग मिलेर फकाउन खोजिन्थ्यो रे । पछि बालिकालाई विभिन्न बहानामा गा,ली गर्ने, बालिकालाई यु’ट्युबमा हालेर तेरो बेइ’ज्जत गर्दिने जस्ता कुराहरू गर्ने र बालिकालाई गा’ली बे’इज्जत गरेर हया’रेस मेन्ट गर्ने जस्ता कार्यहरू भएछन । सहन सकुन्जेल सहिन् र नसकेपछि आफ्ना नजिकका व्यक्तिहरूसँग गु’म्सिएको मनका व्यथा सुनाइन् ।

सुमधुर सम्बन्धबारे सुनाउन जति सजिलो छ त्यो भन्दा कयौँ गुणा गाह्रो छ टुटेको सम्ब’न्ध र समस्याबारे कुरा गर्न। कलिलो दिमागलाई शायद बिग्रँदो सम्ब’न्धले झन्झन् कमजोर बनायो। त्यसैले उनी लगभग डिप्रे,सनमा पुगिन्। उदाउँदो भविष्य अन्धकार देख्न थालिन् । त्यो अन्धकार भित्रबाट पनि उज्यालोको झिनो आशा बोकेर म लगायत उनले आफ्नो नजिक मानेका व्यक्तिहरूसँग आफ्नो पि’डा सुनाइन् र हामीबाट सहयोगको अपेक्षा गरिन् ।

शायद अभिभावक सोचेर होला किनकि म पल शाह जसले पि,डा दियो, ऊसँग पनि उत्तिकै निकट थिएँ । तर पलले यो विषयलाई गम्भी’रतापूर्वक लिएनन् । नाबालिकाको पि,डा अलिकति पनि महसुस गर्न सकेनन्/गरेनन् भन्ने हामीलाई लाग्यो । यही क्रममा मैले बालिकाले आफ्नै ज्या,न फा’ल्ने जस्तो कुनै गलत कदम नलिओस् भनेर उसलाई सहयोग गर्ने सोच बनाएँ । जसले हामी बिचको राम्रो सम्बन्धमा झन् झन् द’रार आउन थाल्यो ।

मैले पी’डित बालिकालाई बहिनी सम्झी सहयोग गर्ने अठोट गरेँ । हामीले गरेको छलफलमा बालिकाले आफ्नो पि’डा पनि सुनाएकी थिइन् । त्यो क्रममा हामीले उनलाई धेरै सम्झाएका छौ जुन कुरा सार्वजनिक भएको अडियो बाट हटाइ सुनियोजित बनाएका रहेछन् । अरूनै कसैसँग भएको रकम लेनदेनको कुरा समेत मिसाएर भ्र’म पैदा गर्न खोजिएको छ सार्वजनिक अडियो (पैसा लेनदेन)को छलफलमा म उपस्थित पनि थिएन अडियो मा पललाइ झोला बोकाएर फिर्ता दाङ पठाउँछु भनिएको छ त्यो मेरो आवाज नभै स्वयम पलका म्यानेजर कृष्ण जोशीको हो त्यसपछि यो विषयमा म कहीँ कतै सं’लगन नरहेको सबैमा जानकारीका लागि अनुरोध छ।

भेटघाट कुनै ष’डयन्त्र गर्न होइन उनीहरू बिच भएका सम’स्याको समाधान खोज्नका खातिर मात्र भएको थियो जुन अडियो सार्वजनिक भयो त्यो करिब करिब ७ महिना पहिलेको हो । पी’डित ना बालिकाको आरोप ग’म्भीर रहेकाले त्यो बारे पल सँग बुझ्न खोज्दा हामीलाई नै उनले दु’स्मन ठाने । पलसँगको सम्बन्ध जोगाउन हामीले एउटा बहिनी समानकी बालिका माथि भएको अन्या’यलाई तिलाञ्जली दिन सकेनौँ ।

उनलाई न्यायका लागि ल’ड्न आँट र भरोसा दियौँ । यसलाई उनले आफू विरु’द्धको जा’लझेल सम्झेर प्रहरीमा पल विरु’द्ध जाहेरी परेपछि लग भग ७ महिना पुरानो अडियो लाई सार्वजनिक गर्दै पब्लिक सेन्टिमेन्ट जित्ने अस्त्र बनाइयो । जसले त्यी नाबालिकालाई न्यायको खोजी गर्नुपर्छ भन्नेहरूको पत्ता साफ गर्ने आशय राखियो । आफू विरु’द्ध रहेका म्यानेजर कृष्ण जोशीलाई विभिन्न प्रलोभनमा पारेर हाम्रो विरु’द्धमा बोल्न लगाइयो ।

जबकि केही महिना अगाडी पलले आफ्नो म्यानेजर लाइ हटाएका थिए। सायद यसरी अस्त्रको रूपमा प्रयोग गर्न पाइन्छ भनेर होला उनैलाई पुन म्यानेजर बनाएर काममा राखियो। तपाईँहरू आफै बुद्धिजीवी हुनुहुन्छ आफै बुझ्नुहोला किन त्यसो गरिएको रहेछ भनेर ! ज्या’न समेत लिने योजना बनाएको कपो’लकल्पित कथा बुनेर मिडियामा उसलाई सार्वजनिक गराइयो ।

यस्ता विभिन्न हत क’न्डा अपनाएर प्रहरीले छानबिन गर्नुपर्ने विषयलाई सामाजिक सञ्जालमा गिजोल्नुसम्म गिजोलियो। पी,डितको पक्षमा रहेका हामीलाई फसाई आफू उम्कन अनेक योजना बुनियो । हामी न्यायको पक्षमा छौँ । जसको छानबिन प्रहरीले गर्नेछ र अदा लतले अवश्य न्यायको पक्षमा अन्तिम निर्णय सुनाउनेछ भन्ने अपेक्षामा बसेका छौ हामीले हाम्रो तर्फबाट कानुनलाई सघाउनु पर्ने हरेक ठाउँमा जिम्मेवार नागरिकको हैसियतमा सघाउन तत्पर छौ । तपाईँहरूले दिएको तालि र गा’ली सबै स्वीकार्य छ । खबर हाउस बाट

२०७८ फाल्गुन १८, बुधबार ०७:०७ 0 Minutes 298 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।