२०७९ आश्विन २१
  • काठमाडौँ

युक्रेनमा रुसको भिषण आक्रमण जारी,१३७ जनाकाे मृत्यु

काठमाडौं । रूसले युक्रेनको राजधानी किभसहित विभिन्न शहरमा भिषण आक्रमण जारी राखेको छ ।

आक्रमणमा हालसम्म १ सय ३७ जनाको मृत्यु भएको युक्रेनका राष्ट्रपति भोलोदिमिर जेलेन्स्कीले जानकारी दिनुभयो । मृत्यु हुनेहरूमा युक्रेनी सैनिक तथा सर्वसाधारण नागरिक रहेका छन् । आक्रमणबाट सयौं मानिस घाइते भएका छन् ।

रुसले महत्वपूर्ण सैन्य अखडा तथा प्रशासनिक केन्द्रमा शक्तिशाली बम तथा क्षेप्याष्त्र प्रहार गरिरहेको छ । रुसी सेनाले युक्रेनको उत्तर, पूर्व र दक्षिण क्षेत्रबाट एकसाथ आक्रमण गरिरहेको छ । दोहोरो युद्धमा चेपिएका सर्वसाधारण नागरिक युक्रेनबाट पलायन हुन भागदौड गरिरहेका छन् ।

रुसी सेनाले युक्रेनका मुख्य आणविक स्टेशनहरु नियन्त्रणमा लिने कोशिश गरिरहेको छ । सोही क्रममा चर्चीत चेर्नोबिल आणविक चुहावट क्षेत्र रुसी सेनाको नियन्त्रणमा गएको छ ।

सामरिक हिसाबले महत्वपूर्ण तटिय शहर मरिउपोलमा पनि ठूला विष्फोटका आवाजहरु सुनिएका छन् ।

२०७८ फाल्गुन १३, शुक्रबार ०४:३४ 0 Minutes 201 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।