२०७९ श्रावण ३१
  • काठमाडौँ

भै”सीको दुधका कारण भयो बबाल, प्रहरी नै पुग्नुपर्यो गो ली समेत च लाइयो

एजेन्सी । भैसीको दुधका कारण भएको विवादका बीच गो ली समेत च ले को छ । यो घटना भारतको आजमगढमा भएको हो । भैंसेको दुधले यति हंगामा भयो की दुई पक्ष एक आपसमा भि डे का छन् । किनेर लिएर गएको भैसीले थोरै दुध दियो भन्दै विवाद सुरु भएको हो ।

अवस्था सामान्य बनाउन फा य रिं ग भएको छ । ठूलो मात्रामा प्रहरी परिचालन गर्नु परेको छ । उत्तर प्रदेशको आजमगढ जिल्लामा भैंसीको दुधका कारण त्यहाँ यति ठूलो विवाद होला भन्ने कसैले कल्पना पनि गरेको थिएन । भैंस खरीद गरिसकेपछि, जब उसको दूध कम भयो, भैसी किन्ने मानिस रिसाए । भैंस फिर्ता गर्ने बारेमा दुई बीच विवाद भएको थियो। यो विवाद यति धेरै बढ्यो कि आइतवार हंगामा भयो ।

य,द्धपी दुवै तर्फ कुनै क्ष ती भने भएको छैन । यो आजमगढको जीनपुर कोतवालीको गाउँ धौरहराको सम्पूर्ण मामला हो। फहीम पुत्र युसुफ सोही गाउँका सोनू पुत्र अनीश को घरमा पुगेका थिए । उनले विवाद खडा गरे । फा ए रिं ग पनि उनैले गरे । जसका कारण स्थानिय डराए । फहिमको १५ बर्षे केटा, फहद खान घटनाको समयमा कोठामा आराम गरिरहेका थिए। घटनामा उनी जोगीएर प्रहरीलाई खबर गर्न पुगे ।

फहीमकी छोरी महाजाबिनले आरोपित सोनु घरको छतमा चढेर फा ए र गरेको बताइन । उनका भाई मुस्किलले बाँचेका थिए । गो ली उनको कोठामा पुगेको थियो । एक महिना अघि सोनूले एउटा भैंसे खरीद गरेका थिए ।

यो किनेको बेलामा भनिएको थियो कि भैंसीले सात महिनासम्म दूध दिन्छ, तर केही दिन पछि भैसीले दुध दिन बन्द गर्यो । यो भैंसा ४२ हजार रुपैयाँमा किनेर लगेका थिए । दुध दिन बन्द गरेपछि उनी भैसी फिर्ता दिन आएका थिए । तर विक्रेताले मानेनन् ।

२०७७ चैत्र १७, मंगलवार १२:५७ 0 Minutes 124 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।