२०७९ आश्विन १४
  • काठमाडौँ

कुनै समय निकै चर्चित रहेका यि कलाकार, उपचार गर्ने पैसा नभएर ज्यान गुमाए

एजेन्सी । बीआर चोपडाद्वारा निर्देशित महाभारत भारतीय दर्शकमाझ निकै लोकप्रिय भएको थियो । यसका पात्रहरू भारतको हरेक घरको हिस्सा बनेका छन्। हरेक आइतबार प्रसारण हुने यो सिरियल निकै सफल भएको थियो । यसमा काम गर्ने कलाकारहरू रातारात प्रसिद्धिको उचाइमा पुगेका थिए, तर यो शोको भव्यता उनीहरूको बाँकी करियरमा बाधा पुगेको थियो।

महाभारतमा काम गरेपछि अर्जुन, भीम, युधिष्ठिर अरु कुनै शोको हिस्सा बन्न सकेनन् । जनताको जमानामा उनको छवि युगपुरुषको थियो, त्यसैले उनलाई अरू कुनै पात्रमा देख्न नसकिने र त्यसले कलाकारहरूको करियरलाई असर गर्यो। कार्यक्रममा भीमको भूमिका निभाएका प्रवीण कुमार सोबतीको निधन भएको छ । प्रवीण उमेर ७६ वर्षका थिए र आर्थिक संकटबाट गुज्रिरहेका थिए ।

उनको अग्लो कदका कारण प्रवीण कुमार सोबतीलाई ‘महाभारत’ मा भीमको भूमिका अफर गरिएको थियो । उनले ३० भन्दा बढी चलचित्रमा अभिनय गरेका छन् । प्रवीणकुमार सोबतीले एसियाली तथा राष्ट्रमण्डल खेलकुदमा भारतका लागि पदक जितेर देशको नाम कमाए । उनले दुई पटक ओलम्पिकमा देशको प्रतिनिधित्व पनि गरे तर अन्तिम दिनमा उनले कठिनाइको सामना गर्नुपरेको थियो । यस्तो अवस्थामा उनले सरकारसँग सहयोगको अपिल समेत गरे ।
‘महाभारत’ मा इन्द्रदेवको भूमिका निर्वाह गरेका सतीश कौलले पञ्जाबी फिल्मबाट आफ्नो करियर सुरु गरेका थिए । फिल्म ‘कर्मा’ देखि ‘खेल’, ‘प्यार का मन्दिर’, ‘राम लखन’ र ‘प्यार तो होना ही था’ सम्म उनले यस्ता धेरै फिल्म दिएका थिए जसमा सतीश कौलले दर्शकको मन जितेका थिए । उनको अभिनय। तर आर्थिक अभावले उनको ज्यान लियो । पछिल्लो दिनमा उपचारका लागि पनि पैसा थिएन । जब यो कुरा फिल्म कलाकार सम्म पुग्यो, धेरैले सहयोग गरे तर गत वर्ष अप्रिल १० मा उनको मृत्यु भयो ।

श्रीकृष्ण सिरियलमा भीष्म पितामहको भूमिका निभाएका अभिनेता सुनिल नगर पनि आर्थिक संकटको शि का र भएका छन् । एक अन्तर्वार्ताका क्रममा सुनिलले आफ्नो सबै जम्मा रकम सकिएको बताएका थिए । परिवारका सदस्यहरूले पनि स म्ब न्ध तोडेका छन्। यो कठिन समयमा कसलाई दो ष दिने मलाई थाहा छैन। काम गर्दा धेरै कमाइयो । मैले धेरै हिट शो गरें र धेरै फिल्ममा अभिनय पनि गरें। आज मसँग काम छैन।

बलिउड तथा टिभी अभिनेता अनुपम श्याम पछिल्लो समय तनावसँग ल डि रहेका छन् । उनका भाइ अनुराग श्यामले सामाजिक सञ्जालमार्फत अनुपम श्यामको उपचारका लागि आर्थिक सहयोग मागेका थिए । त्यसपछि उनलाई सहयोग गर्न बलिउड कलाकारसहित धेरै राजनीतिज्ञहरु अगाडि आए । उत्तर प्रदेशका मुख्यमन्त्री योगी आदित्यनाथले पनि अनुपम श्यामलाई आर्थिक सहयोग गरेका थिए तर गत वर्ष अगस्टमा उनको मृत्यु भएको थियो ।

२०७८ माघ २५, मंगलवार ०८:१६ 0 Minutes 140 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।