२०७९ आश्विन १४
  • काठमाडौँ

यही डरका कारण म्याचअघि सहवास माइक टायसन, पूर्व ड्राइभरले गरेका चकित पार्ने खुलासा

पौराणिक ब’क्सर माइक टायसन बक्सिङ रिङमा आफ्नो आ’क्रा’मकता, आ’क्रो’श र पागलपनका लागि परिचित छन्। माइक टायसन ५५ वर्षका छन् । माइक टायसन जेल पनि जानु पर्यो कारण प्रतिद्वन्द्वीको का’न का’टि’दि’ए ।

अब टायसनको आ’क्रा’म’कता’को बारेमा नयाँ खुलासा भएको छ । टायसनका पूर्व ड्राइभर रुडी गोन्जालेज भन्छन् कि टायसन यति उर्जाले भरिपूर्ण थिए कि उनले आफ्नो बक्सिङ खेल अघि से’ ‘क्स ग’र्नुप’र्थ्यो। टायसनलाई बक्सिङ रिङमा आफ्नो प्रतिद्व’न्द्वीलाई मा’र्ने ड’र थियो।

बेलायती पत्रिका द सनसँगको कुराकानीमा गोन्जालेजले माइकको विशेष गो’ ‘प्य भनेको उनले ल’डा’इँ अघि यौ’नस’म्प’र्क राख्नुपर्ने बताए । ड्राइभर हुनुको अलावा, मेरो काम यो पनि थियो कि मैले बक्सिङ खेल अघि उनको लागि एक महिला खोज्नु पर्थ्यो जो टायसनसँग स’म्ब’न्ध राख्न तयार हुनुपर्थ्यो। टायसनले यसो नगरेमा प्रतिद्व’न्द्वी’लाई मा’रि’दि’न्छु भन्थे । आफ्नो से’ ‘क्स से’स’नपछि माइक अलिकति शान्त हुन्थ्यो र प्रायः आज मेरो प्र’तिद्व’न्द्वीलाई म’र्नबा’ट बचाउने छु भनी बोल्थे । इमानदारीपूर्वक भन्नुपर्दा, टायसन एउटा रेलजस्तै थिए जुन उनको अगाडि आउने जो कोहीलाई न’ष्ट गर्न तयार हुन्थे।

५५ वर्षीय टायसनको डिफेन्स उत्कृष्ट थियो तर उनको आ’क्र’म’ण त्योभन्दा ख’तर’ना’क थियो । उनले आफ्नो प्रारम्भिक करियरमा आफ्ना प्र’तिद्व’न्द्वीहरूलाई केही राउन्डमा मात्र पराजित गर्थे। टायसनको यस्तो प्रभुत्व थियो कि उनले २० वर्षको उमेरमा आफ्नो पहिलो विश्व च्याम्पियनशिप बेल्ट जितेका थिए।

टायसन आफ्नो कोच, क्यास डायमाटोको धेरै नजिक थिए। उहाँलाई उहाँ आफ्नो आदर्श र बुबाको रूपमा मान्नुभयो। तर, डायमाटोको सन् १९८५ मा मृत्यु भयो । टाइसन आजसम्म यो मृत्युको आ’घा’तबाट मुक्त हुन सकेनन्। छोरीको मृत्युपछि पनि टाइसन लामो समयसम्म आ’घा’तमा थिए। यद्यपि, उनले आफूलाई कहिल्यै कमजोर हुन दिएनन् र आफ्ना भावनाहरूलाई आफ्नो शक्ति बनाए। टायसन अब पहिले भन्दा शान्त छन्।

२०७८ माघ ९, आईतवार ०२:३२ 0 Minutes 104 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।