२०७९ आश्विन २२
  • काठमाडौँ

श्रीमतीले प्लेन किन्न भनिन्, श्रीमानसंग थिएन यति धेरै पैसा, त्यसपछि

कोभिडको आगमन पछि सबैको जीवनमा धेरै परिवर्तन भएको छ। दुई वर्षमा जनताले घरमै बसेर धेरै काम गरेका छन्, धेरै नयाँ कुरा सिकेका छन्, संसारलाई देखाएका छन् हामी पनि यसरी बाँच्न सक्छौँ ।

यद्यपि धेरैले घरमै बसेर अनलाइन फिल्म हेरेर आफ्नो समय कटाए, तर केही नयाँ गर्ने थोरै थिए। तर यो खालि समयमा एउटा परिवारले धेरै चुनौती दुई वर्षमा घरमै बसेर विमान बनाए । हो, उडिरहेको विमान। त्यो पनि युट्युबबाट भिडियो हेरेर, उनीहरुको कथा सुनाउँछौँ ।

सम्पूर्ण परिवारले यसमा काम गर्यो

३८ वर्षीय अशोक, उनकी ३५ वर्षीया श्रीमती अभिलाषा दुबे, ६ वर्षीया छोरी तारा र ३ वर्षीया छोरी दियाले यसमा सँगै काम गरेका छन् । अशोक दक्ष पाइलट र इन्जिनियर पनि हुन् । परिवारसँग मिलेर उनले २ वर्षमा यो विमान तयार गरेका हुन् ।

श्रीमती विमान किन्न चाहन्थिन्

परिवार एसेक्स, इङ्गल्याण्डमा बस्छ। उनकी श्रीमती विमान किन्न चाहन्थिन् । तर किन्न सकिनन् । त्यसैले अशोकले आफैं विमान बनाउने निर्णय गरे। यस कार्यमा उनलाई परिवारले साथ दिए । उनले युट्युबबाट भिडियो हेरेर चार सिटको यो विमान बनाएका हुन् । सन् २०२० मा उनले यसको पार्टपुर्जा पाए र कोभिड अवधिमा काम गर्न थाले।

यति करोड रुपैयाँ खर्च भइसकेको छ

जहाँ कोभिड अवधिमा धेरैले घरबाट रोटी बनाउँदै गरेको भिडियो पोस्ट गरिरहेका थिए । कोही खाना पकाउँदै थिए । कोही पुशअप्स च्यालेन्ज लिन जाँदै थिए। त्यतिबेला यो परिवारले विमान बनाइरहेको थियो । यसलाई बनाउन उनको १ लाख ५५ हजार पाउण्ड अर्थात १.५७ करोड भारु रुपैयाँ खर्च भएको छ । आफूले यताउता समाजीकरणमा खर्च गरेको रकम उनले बताए ।

यो परियोजनामा ​​धेरै घण्टा काम गर्न प्रयोग गरिएको थियो

अभिलाषाले कार्यालयको काम सकेपछि श्रीमान्संग मिलेर काम थाल्ने गरेको बताइन् । उनीहरुले आफ्नो घर पछाडिको बगैचामा यो बिमान तयार पारे। उनीहरुले दिउसो ३ बजे देखि राति ९ बजे सम्म काम गर्थे ।

२०७८ माघ ५, बुधबार ०९:५१ 0 Minutes 169 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।