२०७९ आश्विन २१
  • काठमाडौँ

मात्र १० पढेका यी युवाले जब ५० पटक विजनेश क्लासको जहाज चढे… एयर होस्टेस प्रेममा फ’सेपछि खुल्यो ठूलो अ’प’रा’ध…

काठमाडौं । भन्छन्, युद्ध र प्रेममा सबै कुरा जायज हुन्छ । प्रेम पाउनका लागि मानिसहरुले अनेक थरी काम गर्ने गर्छन् ।भारत, बिहारको एक मादक पदार्थ माफियाको चकित पार्ने प्रेम कथा सार्वजनिक भएको छ । बिहार प्रहरीको निषेधित क्षेत्रले बुधबार राति पूर्णियाबाट पश्चिम बंगालका अन्तरराज्यीय मादक पदार्थ माफिया समर घोषलाई पक्राउ गरेको हो ।

उनको गिरफ्तारी पछि, धेरै गोप्य खुलासा भएको छ, जसमा उनको कथित प्रेम कहानीले सबै चकित छन् । प्रहरी हिरासतमा आएपछि कक्षा १० सम्म मात्र पढेका समर घोषले धेरै रोचक खुलासा गरेका हुन् । उनले पहिले तरकारी बेच्ने गरेको खुलेको प्रहरीले जानकारी दिएको छ । तर, पक्राउ पर्नु अघि उनीसँग यति धेरै पैसा थियो कि उनी हवाईजहाजमा बिजनेश क्लासमा यात्रा गर्थे र धेरै पैसा खर्च गर्थे ।

रिपोर्टका अनुसार समरले सिलिगुडीको बागडोग्रा विमानस्थलदेखि दिल्लीसम्म एक वर्षमा ५० पटक बिजनेस क्लासमा यात्रा गरेका थिए । उनको बिजनेश क्लासमा यात्रा गर्नुको उद्देश्य एयर होस्टेसलाई आफ्नो मायाजालमा पार्नु रहेको बताइएको छ । रिपोर्टमा विश्वास गर्ने हो भने उनी आफ्नो उद्देश्यमा सफल भए ।

जागरणको रिपोर्टका अनुसार मादक पदार्थ तस्कर समर घोषले उत्तर प्रदेशको बुलन्दशहर निवासी सोनिया नामकी एयर होस्टेससँग विवाह गरेका थिए । समरले एयर होस्टेस गर्लफ्रेन्डमा यति धेरै पैसा खर्च गरे कि उनलाई यसको लत लाग्न थाल्यो र अन्त्यमा दुवैले विवाह गरे ।

समर घोषका बुबा सुकुमार घोष बङ्गालको इस्लामपुरमा जलस्रोत विभागमा चौथो तहका कर्मचारी हुन् । तर, समरले मादक पदार्थ तस्करीको कारोबारबारे परिवारका सदस्यलाई जानकारीसमेत दिएका थिएनन् । समाचारका अनुसार उनकी प्रेमिका उडानमा ड्युटीमा रहेको दिन मनमोहक रकम तिरेर बिजनेस क्लासको टिकट किन्ने गर्थे ।

बिजनेस क्लासमा उनको हवाई यात्रा २०१९ बाट सुरु भयो र २०२० सम्म जारी रह्यो, जबसम्म दुबैको विवाह भएको थिएन । उनले एयर होस्टेसलाई आफ्नो मायाजालमा पार्नका लागि टिप्स स्वरूप ठूलो रकम तिर्ने गरेको पनि खुलासा भएको छ । समर घोषवि’रु’द्ध बिहारमा मादक पदार्थको ठूलो खेप पठाएको सम्बन्धमा विभिन्न जिल्लामा आठ वटा मु’द्दा द’र्ता छन् ।

तस्करीका अन्य कैयौं घटनामा पनि उनको संलग्नता आउन सक्ने आशंका छ । पक्राउ परेका समर घोष पश्चिम बङ्गालको उत्तर दिजनापुरस्थित रथर दानिगाछी हौसाका हुन् । उनले दलकोला र आसपासका जिल्लाका मादक पदार्थ माफियालाई पनि संरक्षण गरेका छन् ।

सोधपुछका क्रममा उनले पश्चिम बङ्गालमा विभिन्न व्यक्तिसँग मिलेर मादक पदार्थको अवैध कारोबार गर्ने सिन्डिकेट बनाएको खुलेको छ । समर घोष एक ठूलो मादक पदार्थ माफिया हुन् । उनले बिहारको पूर्णिया, अररिया, सुपौल, समस्तीपुर, दरभंगा, कटिहारलगायत जिल्लामा ट्रक वा पिकअपबाट झारखण्ड हुँदै बिहारमा मा’द’क पदार्थ पठाउने गर्दथे ।

यस वि’रु’द्ध यी जिल्लामा मादक पदार्थ तस्करीका ८ वटा मु’द्दा द’र्ता भएका छन् । सबै उजुरीहरु गत वर्ष २०२१ मा द’र्ता भएका थिए । यस बाहेक अन्य उजुरीहरुमा पनि संलग्न हुन सक्ने बताइन्छ । समर घोषले पश्चिम बङ्गालका साथै झारखण्ड, उत्तरपूर्वी राज्यहरूबाट बिहारमा मादक पदार्थ तस्करी गर्दै आएका थिए । उनको पक्राउ बिहार प्रहरीका लागि चुनौती बनेको थियो ।

समर घोषको गि’र’फ्ता’री ठूलो सफलता भएको प्रहरीको वि’श्वास छ । त्यसले मा’द’क प”दा’र्थ त’स्क’रीको ठूलो सिन्डिकेटलाई नियन्त्रण गर्ने प्रहरी बताउँछ । तपाईंलाई जानकारी गराउ कि भारतको बिहार राज्यमा मा’द’क प’दार्थ माथि प्र’ति’ब’न्ध लगाइएको छ । त्यसकारण नेपालसँग सीमा जोडिएका बिहार राज्यका मानिसहरु मा”दक पदार्थ से’वनका लागि आउने गर्छन् ।

२०७८ माघ ४, मंगलवार ०२:०८ 0 Minutes 237 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।