२०७९ आश्विन २१
  • काठमाडौँ

कस्तो अचम्म ! १० वर्षको बालकले १३ वर्षकी बालिकालाई गर्भवती ब’नाए’पछि(हेर्नुस् )

मेडिकल साइन्सले १० वर्षको केटा पिता बन्न नसक्ने र १३ वर्षकी केटी पनि आमा बन्न नसक्ने बताउँछ । तर रुसको एक सहरमा मेडिकल साइन्सको यो दावीमाथि चु-नौ-ती ख-डा भएको छ।

यहाँ एकै स्कुलमा पढ्ने दुई ब-च्चा-बी-च माया प्रेम बस्यो र उनीहरु माता–पिता बन्ने भएका छन् । सुरुमा डाक्टरले यो दावी अस्वीकार गरे । तर, एक स्थानीय डाक्टरले १० वर्षको केटो पिता र १३ वर्षकी केटी आमा बन्न लागेको पुष्टि गरेका छन् ।

माता–पिता बन्न गइरहेका यी दुई ब-च्चा-मा केटो १० वर्षका छन् । उनको नाम इभान हो । केटीको नामा दारिया हो । दारिया ८ हप्ताको ग-र्भ-व-ती रहेकि छन् । एक वर्ष अगाडि दुवैको भेटघाट भएको र मित्रता बढेको दुवैले टिभीमा बताएका छन् । एजेन्सी

यो पनि पढ्नुहोस् काठमाडौं । हाइप्रोफाईल व्यक्तिलाई दाङको घोराही उप–महानगरपालिका स्थित होटलमा बोलाएर ‘बा’र्गेनि’ङ’ गर्ने ३ जना महिलालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । कर णीको उ’जुरी दिन्छु भनेर ध’ ‘म्की दिई एक पुरुषसँग ५० लाख रुपैयाँ माग गरेको आ’रोपमा तीन जना महिलालाई दाङमा प्रहरीले पक्राउ गरेको हो।

प्रहरीले घोराही उपमहानगरपालिका–१५ की ३२ वर्षकी सीतादेवी थापा, ३५ वर्षकी खुमा वली र ३२ वर्षकी सुष्मा परियारलाई पक्राउ गरेको हो । दाङका प्रहरी प्रवक्ता डीएसपी मुकुन्द रिजालका अनुसार गत शुक्रबार पक्राउ परेका उनीहरुवि’रु’द्ध यो घटनाका सम्बन्धमा अनुसन्धान सुरु गरेको हो ।

गत असार ६ गते दाङको घोराहीमा भद्रबहादुर जैसी (परिवर्तित नाम) लाई सीतादेवी थापाले फोन गरेर ‘मेरो घरायसी विषयको मुद्दा छ, तपाईं कानुनको बारेमा जानेको मान्छे’ भनी सल्लाह गर्न बोलाउँछिन् । त्यसपछि जैसीले घोराही उपमहानगरपालिका–१५ को कोहिनुर रेष्टुरेन्टमा घोराही नगरपालिका–१५ कि थापा र खुमा वलीलाई भेट्छन् ।

उनीहरुले बि’य’र र मा’ ‘सु खाँदै गफ गरेका थिए । होटलबाट हिँड्ने बेलामा भद्र बहादुर शौचालय गए । फर्किँदा सितादेवी थापा ओ’छया’नमा प’ल्टि’रहेकी थिइन् । भद्रबहादुरले सितादेवीलाई उठाउन खोज्दा उनले गा’ ‘ली गर्न था’लिन् । खुमा ओलीले फोटो खिचिन् । सितादेवीले गा’ ‘ली गरिन्–‘मेरो ई’ज्ज’तमा हा’त हा’ल्ने, कर’ णी’को मुद्दा हाल्छु ।’ भनी वा’दविवा’द भएको प्रहरीले बताएको छ ।

त्यसपछि उनीहरुले सागर एण्ड सुनील रेष्टुरेन्ट तथा लजमा भेट गर्छन् । ‘त्यस क्रममा उनीहरुले यो कुरा छिटो मिलाउनुपर्‍यो नत्र प्रहरीमा उजुरी हाल्छौं भनेर डराउँन दिई ५० लाख रुपैयाँ माग्छन् । त्यति रकम छैन भन्दा मुद्दा न’हाली छाड्दै छाड्दैनौं भनेर १ लाख रुपैयाँ र १७ लाख रुपैयाँको चेक लिएको भनी पीडित जैसीले प्रहरीमा उजुरी दिए । पीडित पुरुषको नाम प्रहरीले गो’प्य राखेको छ ।

सितादेवीको स’मूहले यसअघि पनि ‘पैसावाल’लाई ह’नी ट्र’यापमा पारेर अ’सुल्ने गरेको प्रहरीको अनुसन्धानबाट थाहा भएको छ । २०७७ मा उनिहरुले तिनजनासँग त्यसैगरी ४३ लाख, ३८ लाख र ३५ लाख ‘बा’र्गेनि’ङ’ गरेर असुलेका थिए । ‘सो स’मूहको पेशा नै बा’र्गेनि’ङ गर्नेखालको देखिन्छ’ एसपी काफ्ले भन्छन्–‘आ’परा’धिक लाभ लिन नहुने कसुरमा म्याद लिएर थप अनुसन्धान गरिररहेका छौं ।’

पी’डितको उजुरीका आधारमा प्रहरीले थापाको कोठामा खा’नत’ला’सी गर्दा १७ लाख रुपैयाँको चेक भेटेको छ भने नगद १ लाख भने ब्याजमा लगाइसकेको पाइएको प्रहरी प्रवक्ता रिजालको भनाई छ ।

२०७८ पुष २८, बुधबार ०९:४१ 1 Minute 451 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।