२०७९ आश्विन २१
  • काठमाडौँ

श्रीमती र दुई छोराछोरीको ह; ‘त्या ग’रेपछि भाइलाई ह्वाट्सएपमा डाक्टरले भने, ‘मैले स’बै ख’त’म ग’रिदिए..

पछिल्लो समय मुलुकमा आ’प’रा’धि’क घ’ट’नाहरु बढ्दै गएका छन् । थाहा छैन देशको कुन कुन कुनाबाट कस्तो समाचार आउछ । मानिसहरूलाई यसको बारेमा थाहा पनि हुँदैन र ठूला-ठूला घ’ट’नाहरू वरिपरि भइरहेका हुन्छन्।

यस्तै एउटा घ’ट’ना उत्तर प्रदेशको कानपुरबाट बाहिर आएको छ । यहाँ एक डाक्टरले गरे यस्तो घ’ट’ना, सुनेर सबैको म न काँ’प्यो । यी डाक्टरले श्रीमतीसहित दुई सन्तानको ह; ‘त्या गरेका छन् ।

घ”टना भाइलाई व्हाट्सएप मेसेजमा सुनाइयो

अब यो घ’ट’नामा आ’रो’पी डाक्टर घ’ट’ना ग’राएर घ’ट’ना’स्थ’ल बाट फ’रा’र रहेको बताइएको छ भने प्र’हरीले आफूलाई हा’नी पु’र्‍याउने ड र छ । हामी तपाईलाई बताउछौं कि यो मा’म’ला कानपुरको कल्याणपुरस्थित दिव्यता अपार्टमेन्टको हो।

यहाँ गएराति डा सुशील कुमारले आफ्नी शिक्षक श्रीमती चन्द्रप्रभा, १८ वर्षीय छोरा शिखर र १६ वर्षीया छोरी खुशीको ह; ‘त्या गरेका छन् ।

यति मात्रै होइन, यो सम्पूर्ण मा’मि’ला पूरा गरेपछि यी डाक्टरले रुरामा तैनाथ भाइलाई ह्वाट्सएप म्यासेज गरेर पनि यसबारे जानकारी गराएका थिए । लगत्तै उनका भाइले प्र’हरीलाई घ’ट’नाबारे जानकारी गराएका थिए । त्यसपछि प्र’हरी घ’ट’ना’स्थ’ल पुगेपछि घरका विभिन्न कोठामा तीन जनाको श व फेला परेको थियो ।

डाक्टरको मा’न’सि’क स’न्तु’ल’न ठीक छैन

प्र’हरीले घरमा खा’न’त’ला’सी गर्दा उक्त घरबाट एउटा चिठ्ठी पनि फेला परेको छ जसमा डाक्टरले म डि’प्रे’स’नमा छु, जसका का’र’ण यो घ’ट’ना गरेको हो भनेर लेखिएको छ । घ’ट’नाको गम्भीरतालाई ध्यानमा राख्दै प्र’हरीले विभिन्न टोली बनाएर आ’रो’पि’त डाक्टरको खो जी सुरु गरेको छ ।

लामो समयदेखि उपचार गराइरहेका आ’रो’पी डाक्टरको मा’न’सि’क स’न्तु’ल’न ठी क नभएको प्र’हरीले जनाएको छ । आफूलाई हा नी गर्नसक्ने ड र भए पनि आ’रो’पि’त डाक्टरलाई छिट्टै प’क्रा’उ गर्ने प्र’हरीले जनाएको छ ।

प्र’हरीले खोजिरहेको छ

अहिले प्र’हरी टोलीले डाक्टर सुशीलको खो जीमा सम्भावित क्षेत्रमा छा पा मारिरहेको छ । तर, भाइलाई म्यासेज गरेपछि उसले मोबाइल स्वीच अफ गरेको का’र’ण उनको लो’केशन ट्रे स हुन सकेको छैन । प्र’हरीले घ’ट’ना’स्थ’लबाट श व नि’य’न्त्र’णमा लिएर पो’स्ट’मा’र्ट’मका लागि पठाएको छ । घ’ट’ना’स्थ’लबाट १० पृष्ठको सु-सा’इ’ड नो ट फेला परेको छ ।
यसमा लेखिएको छ कि अब कोविड छैन, यो कोविडले अब सबैलाई मा; र्नेछ। ओमिक्रोन भेरियन्टले कसैलाई पनि छो’ड्ने छैन, कुनै थप श वहरू गनिने छैन। मेरो ला’प’र’वा’हीको का’र’ण, म मेरो करियरको त्यो चरणमा अड्किएको छु। जहाँबाट निस्कन असम्भव छ । मेरो कुनै भविष्य छैन।

त्यसैले मेरो हो शमा, म मेरो परिवार न ष्ट गरेर आ; ‘त्म-ह; ‘त्या गर्न जाँदैछु। यसमा अरु कोही जि’म्मेवार छैन, मेरो उ’पचार नै रो ग हो । सुशील कुमार रामा मेडिकल कलेजमा कार्यरत छन्।

२०७८ पुष ५, सोमबार १०:४६ 1 Minute 211 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।